Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

INTERPORTA pokračuje v tradicích svých předchůdců

 

 2018-03-11    

Od založení PORTY v Ústí na Labem v roce 1967, je jedním z posláním soutěže vytvářet účastníkům podmínky pro jejich popularizaci a další vývoj. Stalo se již tradicí, že pořadatelé se snaží, aby laureáti festivalu měli možnost vystoupit na dalších akcích, které napomáhají jejich popularizaci. I letos ústečtí pořadatelé jsou věrni svému poslání.

Jako host se na INTERPORTĚ představí dnes již populární slovenská kapela Janko Kulich & kolegium, která si v roce 2016 odvezla v interpretační soutěži z mezinárodního festivalu PORTA v Ústí nad Labem hlavní trofej. Rovněž dvojnásobný držitel PORTY ústeckých diváků a několikanásobný vítěz festivalu Brána , skupina Vodníci nás budou reprezentovat na celostátním slovenském festivalu Strunobranie, s kterým INTERPORTA spolupracuje. Kapela vystoupí jako host galavečera. Dalším vyslancem ústecké soutěže je Petr Lüftner se skupinou. Ten nás bude reprezentovat u našich partnerů v Polsku na XII Międzynarodowy FESTIWAL Piosenki Turystycznej – KROPKA.

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter