Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

Kropka

 

 2018-03-20    

PARTNERSKÝ FESTIVAL

Jedním z nejstarších partnerů  je Festiwal Piosenki Turystycznej – "Kropka", jehož pořadatelem je Urząd Miejski w Głuchołazach. 
Jeho historie sahá až do roku 2007. To se poprvé  v lázeňském parku města Glucholazy  uskutečnila soutěž kapel zpívajících písničky o přírodě, kempování, kamarádství a turistice. 
O rok později získal   festival mezinárodní status a  poprvé byl uspořádán koncert „Trampská hudba“ věnován českým kapelám,  kde se  mimo jiné  představily kapely  Tempo di vlak a Wabi Daněk. Večer české trampské hudby  se stal pevnou součástí celého festivalu. Za dobu konání zde vystoupily přední České kapely a solisté jako  Čechomor, Ivan Mládek, CROSSBAND, Žalman a spol, EPY DE MYE, Jaromír Nohavica, Pavlína Jíšová a další. Tomuto pořadu je tradičně věnován nedělní večer.  Mezinárodní charakter festivalu je cítit i při koncertech v pátek a sobotu,
 kdy probíhá soutěž.   Kromě předních polských kapel a umělců vystupují i hosté z Česka, Slovenska a Německa. Každoročně tento festival navštíví několik tisíc návštěvníků a stal se významnou akcí i v rámci Polska. Městský úřad, jako pořadatel, každoročně zlepšuje podmínky a to i rozsáhlou výstavbou zázemí jak pro účinkující,tak i pro diváky. Pořadatelé Kropky věnují velkou pozornost  úspěšným soutěžním kapelám, pro které mají připravenou nominaci na další festivaly a jejich prezentaci v řadě rádií.  Spolupráce obou festivalů zahrnuje i přítomnost partnerů v odborných porotách.
 Vítězové soutěže postupují do  finále INTERPORTY v Ústí nad Labem.  

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter