Národní festival PORTA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

Národní festival PORTA

 

 2018-04-03    

PARTNERSKÝ FESTIVAL

Porta je český soutěžní hudební festival. Byl založen v roce  1967 v Ústí nad Labem. Název festivalu je inspirován  nejužším údolím Labe, kterému se říká „Porta Bohemica – Brána Čech“, ležícím v místech, kde řeka Labe prochází Českým Středohořím .  
 Politický vývoj po roce 1968 nebyl zcela nakloněn tomuto žánru.  Přestože se novým pořadatelem se stal SSM,festival  putovat po městech Čech a Moravy, až zakotvil v Plzni.  V devadesátých letech se konají dvě PORTY. Jedna kterou pořádá sdružení PORTA  a druhá,kterou obnovili její zakladatelé v Ústí nad Labem. Toto  „dvojportí“  končí v roce 2007 a celý festival se rozdělil na národní soutěž, kterou pořádá sdružení PORTA ve spolupráci s ČTU a mezinárodní, kterou v Ústí nad Labem organizuje INTERPORTA z.s.
Největší devizou Porty je to, že se jedná o postupovou soutěž realizovanou od oblastních kol v celé republice. Jejich vítězové postupují do národního finále, které se každoročně koná v krásném letním divadle v Řevnicích.  Pořadatelem je sdružení PORTA. Vítězové tohoto klání pak reprezentují Českou republiku ve finále INTERPORTY v Ústí nad Labem.
Za dobu své existence vychovala PORTA celou generaci nejlepších představitelů tohoto žánru.
Patří mezi ně Michal Tučný, Fešáci, Plavci, Zelenáči, Wabi Daněk, Kapitán Kid, bratři Ryvolové, 
Pacifik, Cop, Fleret, Vojta Kiďák Tomáško, a řada dalších.

( http://www.porta-festival.cz)

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter