Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

Trofej pro vítěze

 

 2018-05-21    

Autorem návrhu je sochař, malíř a pedagog  Mgr.A. Petr Stacho (http://petrstacho.com). Petr Stacho je ústecký rodák.
Realizace trofeje se ujal sklář Mgr. Josef Kříž.

Cena svým stylizovaným tvarem křídla symbolizuje nezávislost, nadhled a svobodu tvůrčího ducha. Speciální sklo, jenž se na denním světle  mění z modré do zelené evokuje nejpřirozenější barvu přírody, v namodralé organické části pak přírodní amorfní tvary a tekoucí vodu. Ke všem těmto symbolům má folková a country hudba velmi blízko a proto jsem vše toto v návrhu ceny zohlednil. K vytvoření trofeje pro festival s tak dlouhou tradicí, jsem přistupoval s velkou pokorou a zodpovědností. Už také že jsem ústečák. Proto jsem si jako partner vybral Josefa Kříže, jenž je dílenským mistrem broušení skla v oddělení, které vedu. Působí na škole víc jak 20 let a znám jeho dokonalou řemeslnou práci.

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter