Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      Další informace

Placeholder

Zemřel František Sysel

 

 2020-06-10    

Dlouholetý herec a zpěvák Severočeského divadla v Ústí nad Labem byl častým moderátorem PORTY a později i INTERPORTY. Většinou moderoval soutěžní části festivalu. Loni diváky provázel při recitálech soutěžních kapel a také při soutěži jedlíků na hlavní scéně při jahodobraní, které bylo součástí INTERPORTY. Letos jsme s ním počítali znovu. Když jsme začátkem května domlouvali změnu termínu INTERPORTY z června na září, ani my, ani on jsme netušili, že už k tomu nedojde.
Po krátké těžké nemoci zemřel 8. června herec, zpěvák, moderátor a bavič. Osobnost spjatá s postavou Viktora Cibicha, muže který propůjčil tvář pivu Březňák. Milovníci piva ho znali jako moderátora pivních slavností, vyznavače vína bavil na dnech Martinského vína a dalších vinařských slavnostech.
 Měl spoustu přátel mezi trampskými a country muzikanty. Sám dokázal bavit společnost při jakékoli příležitosti. Svého času hrál a zpíval s kolegou Zajíčkem jako SKUPINA HLODAVCI (Franta Sysel a Mojmír Zajíček).  Ani v krátkém období těžkého onemocnění neztrácel humor. Když s námi v posledních dnech telefonoval zastřeným hlasem a bylo mu hůře rozumět, komentoval to slovy: “Svůj hlas jsem odevzdal České republice“ …
 Fando, na tebe se nedá zapomenout! 


POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ s Fandou Syslem se uskuteční v pátek, 12. června 2020 ve 12:00 hod. v obřadní síni Starého krematoria v Ústí nad Labem.

PARTNEŘI SOUTĚŽE

 

 

 

 

 
INTERPORTA, do roku 2017 Mezinárodní festival PORTA v Ústí nad Labem, je především mezinárodní soutěží hudebních skupin i jednotlivců v oblasti folk, country i současných trampských písní. Navazuje na padesátiletou tradici proslulého festivalu PORTA, který vznikl v roce 1967 právě v Ústí nad Labem.
Jediným pořadatelem této mezinárodní soutěže je nově založený zapsaný spolek INTERPORTA. Jeho členy jsou jak dlouholetí pořadatelé Mezinárodního festivalu PORTA, tak noví příchozí z řad ústeckých muzikantů.

 

Kontakt

INTERPORTA z. s.

Višňová 2834/ 1, Severní Terasa
400 11 Ústí nad Labem

IČO : 06575277
e-mail: interporta@seznam.cz
http://www.interporta.cz
 

Facebook   twiter